TORSDAGSVETERANER TURNERINGSRESULTATER

Vindere af Puttcup 2020

Nr. 1: Helge Adam Møller (tv)
Nr. 2: Otto Stokkebro (mf)
Nr. 3: Esben Bak (th)

Eclectic Række A og B – slutstilling

Turneringsresultater 2020

1. Oktober 2020

TÆTTEST PÅ PAR 3 HULLERNE.
Hul 1 Helge Adam Møller 6.63 Hul10 Helge Adam Møller 8.73
Hul 6 Jens Høg 3.20 Hul16

Helge Adam Møller                                            John Nielsen

Svend Lauridsen

Torben Gøthche

0.00
DATO: HOLDTURNERING                     STABLEFORT POINT
1. Finn Olsen Egon Kamstrup Jens Oluf Andersen John Birk Nielsen 79
1. Erik Munk Laursen Bo Majker Arne Lyngsfeldt Peter Hammer 79
3. Otto Stokkebro Svend Erik Larsen Orla Beck Torben Mosegaard 80

September 2020

Dato: 17. sep. 2020       Korsør. Individuel Stablefort

A.RÆKKE POINT              B.RÆKKE POINT
1. John Nielsen 35          1. Flemming Arp 29
2. Kaj Christiansen 34    2. Peter Lund 29
3. Benny Pedersen 31   3. Palle Hensen 28

 

August 2020

Præmieturnering 27. august

TÆTTEST PÅ PAR 3 HULLERNE.
Hul 1 Benny Pedersen 9,70 Hul10 Ole Andersen 2,08
Hul 6 Karsten Sillesen 3,47 Hul16 Kaj Christiansen 0,59
DATO INDIVIDUEL STABLEFORT
A. RÆKKE Slagspil POINT B.RÆKKE Slagspil POINT C. RÆKKE POINT
1. Kaj Christiansen 74 1. Peter Hammer 76 1. Sten Nielsen 27
2. Claus Christensen 76 2. Otto Stokkebro 78 2. Peter Lund 27
3. Kim Estrup Nielsen 79 3. Palle Hansen 82 3. Ole Bøckmann 26

 

 

Tur til Sorø den 13. august.

Tættest på hul 18

A-rækken Karsten Sillesen 2,97

B-rækken Benny Struntze 23,22

 

DATO 13. August 2020 Præmieturnering Sorø
A. RÆKKE POINT B.RÆKKE POINT C. RÆKKE POINT
1.  Jens Høg 31 1. Peter Lund 36 1.
2. Mikael Gammelgaard 30 2. Jens Oluf Andersen 30 2.
3. Ole Andersen 30 3. Peter Hammer 29 3.

Juli 2020

Præmieturnering den 30. juli 2020

Tættest på:

Hul Medlemsnr Navn Afstand i m
1 Benny Pedersen 3,20
6 Ole Andersen 7,37
10 Kim Estrup 3,22
16 Claus Christensen 0,0
DATO 30. juli 2020                                                     Holdturnering
A. RÆKKE POINT
1. Orla Beck / Benny Pedersen / Henrik Porst / Jacob Engelbredt 113
2. Leif Jørgensen / Ole B. Böckmann / John H. Turka / Flemming Arp 107
3. Claus P. Christensen / Kim Estrup Nielsen / Ole Andersen / Hans W. Hansen 105

 

Præmieturnering den 9. juli 2020

Tættest på:

Hul Medlemsnr Navn Afstand i m
1 Niels Aage Christensen 5,34
6 Claus Christensen 9,23
10 Helge Hansen 4,43
16 Søren Clausen / Torben Mosegaard 0,18
DATO 9. juli 2020                                                     Chapmann Stableford
A. RÆKKE POINT B.RÆKKE POINT
1. Jens Høg / Torben Ploug 40 1 Jens O. Andersen / Uffe Dahl 42
2. Svend Lauritsen / Jacob Møller 40 2 Søren Clausen / Torben Mosegaard 35
3. Leif Jørgensen / Jens Damgaard 36 3 Esben Bak / Peter Lund 35

Juni 2020

Præmieturnering den 25. juni 2020

Tættest på:

Hul Medlemsnr Navn Afstand i m
1 4366 John Birk Nielsen 1,33
6 2708 Hans Chr. Jensen 2,25
10 2422 Uffe Dahl 1,89
16 938 Torben Mosegaard 0,16
DATO 25. juni  2020                                                     Fourball Aggregate
A. RÆKKE POINT B.RÆKKE POINT
1. Torben Mosegaard / Hans Brangstrup 69 1 Niels Åge Christensen / Flemming Arp 69
2. Finn Jeppesen / Peter Hammer 66 2 Jens Oluf Andersen / Arne Lyngsfeldt 64
3. Egon Kampstrup / Karsten Sillesen 61 3 Torben D. Olsen / John Hartmann Turka 62

Præmieturnering den 11. juni 2020

Dato 11 Juni 2020  Præmieturnering 3 rækker – 1. og 2. række slagspil og  3. række stableford
A Rækken B Rækken C Rækken
1 Torben Ploug 70 1 John H. Turka 68 1 Steen Nielsen 37
2 Finn Jeppesen 70 2 Per Hommelgaard 73 2 Hans Chr. Jensen 33
3 Helge Hansen 71 3 John B. Nielsen 73 3 Ole B. Böckmann 33

 

Maj 2020

Præmieturnering den 28. maj 2020

DATO 28. maj  2020                                                     Fourball Bestball
A. RÆKKE POINT B.RÆKKE POINT
1. Ole Andersen / Karsten Sillesen 43 1 Hans Chr.  Jensen / Søren Clausen 47
2. John Birk Nielsen / Niels Aage Christensen 40 2 Claus P. Christensen / Peter Lund 44
3. Benny Pedersen / Helge Hansen 39 3 Jens Oluf Andersen / Jens Høg 44

Præmieturnering den 14. maj 2020

DATO 14. maj  2020 STABLEFORD
A. RÆKKE POINT B.RÆKKE POINT C. RÆKKE POINT
1. Jens Damgaard 36 1. Frits Jørgensen 38 1. Peter Lund 37
2. Finn Olsen 34 2. John H. Turka 35 2. Søren Clausen 36
3. Benny Pedersen 34 3. Kim E. Nielsen 34 3. Uffe Dahl 34